Bądź na bieżąco - Aktualności FSA

2021-10-20 09:10

SUCCESS WEEK with FARE

W dniach 11-17 października 2021r. wzięliśmy udział w największej na świecie kampanii równości w piłce nożnej "FootballPeople, organizowanej przez FARE network.

Przez cały tydzień zorganizowaliśmy szereg aktywności, które miały na celu popularyzację kobiecej piłki oraz pokazanie, że piłka nożna łączy, a nie dzieli :-)

2021-08-29 19:01

Dołącz do UEFA Playmakers! Ruszamy z drugą edycją zajęć!

Football Success Academy startuje z drugim blokiem BEZPŁATNYCH zajęć UEFA Playmakers!Zapraszamy wszystkie dziewczynki w wieku 5-8 lat na BEZPŁATNE zajęcia w ramach programu UEFA Playmakers.

Nasz pierwszy blok zajęć w ramach 1 edycji cieszył się ogromną popularnością! W zajęciach wzięło udział aż 34 dziewczynki, podzielone na dwie grupy treningowe :-)

Football Success Academy, jako jeden z 30 ośrodków w Polsce oraz 2 w Małopolsce rozpoczyna realizację tego wyjątkowego programu!

UEFA i Disney połączyły siły w celu opracowania przełomowego programu piłkarskiego, który wykorzystuje znane na całym świecie opowiadania Disneya, aby zachęcić więcej młodych dziewcząt do regularnego treningu i rozbudzić w nich zamiłowanie do piłki nożnej na całe życie.

Program Playmakers stosuje innowacyjne podejście do opowiadania historii z udziałem ukochanych postaci Disneya, aby pomóc większej liczbie dziewcząt spojrzeć na regularne ćwiczenia fizyczne i piłkę nożną jak na świetną zabawę.

Program Playmakers został zainspirowany badaniami naukowymi, które pokazały pozytywną rolę opowiadania historii w zachęcaniu dziewczynek do sportu.

Stworzone poprzez magiczne historie Disneya aktywności służą temu, żeby dzieci były zdrowe, a ich umysły – dzięki zabawom wymagającym wyobraźni i kreatywności – aktywne.

Początkowe sesje Playmakers skupią się na budowaniu pewności siebie u dziewcząt podczas ruchu, zachęcą do kreatywnego myślenia i łatwej komunikacji z przyjaciółmi. Późniejsze sesje zapoznają dziewczynki z podstawowymi umiejętnościami piłkarskimi, kładąc jednak nacisk na to, by sport był także zabawą.

Drugi blok zajęć opierał będzie się na światowym hicie firmy Disney oraz Pixar - bajce INIEMAMOCNI 2!

Ruch - praca zespołowa - wyobraźnia


Pierwsze zajęcia już 6 września 2021r.!


START: 6 września 2021r. (poniedziałek) godz. 18:00 - 19:00


LOKALIZACJA: Com-Com Zone ul. Tadeusza Ptaszyckiego 6, Kraków

CZAS TRWANIA PROGRAMU (2 EDYCJA): 10 zajęć = 5 tygodni (zajęcia 2x w tygodniu)


Zajęcia odbywać się będą w każdy poniedziałek o godz. 18:00 oraz piątek o godz. 17:00. Istnieje możliwość dołączenia w trakcie kolejnych spotkań (w zależności od dostępności miejsc).


Udział w zajęciach jest całkowicie BEZPŁATNY!


Ilość miejsc ograniczona.
Decyduje kolejność zgłoszeń.


Rodziców i opiekunów zainteresowanych zapisaniem swojej córki na zajęcia prosimy o przesłanie zgłoszenia e-mail lub telefonicznie:

e-mail: biuro@fsacademy.pl

T: 509-253-477 / 509-592-147


Masz pytania?

Skontaktuj się z Koordynatorem Projektu UEFA Playmakers w Krakowie I (Ośrodek FSA): Joanna Kubisiak tel. 509-253-477Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest dostarczenie przed rozpoczęciem zajęć wypełnionych dokumentów znajdujących się poniżej:

  2021-06-16 12:07

  MIASTO KRAKÓW gra z FSA!

  Jest nam miło poinformować, że nasza Akademia realizuje zadanie publiczne w zakresie sprzyjania rozwojowi sportu w 2021 roku pt. "Sukces z klasą!", które jest współfinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

  Zapraszamy do odwiedzenia oficjalnego serwisu miejskiego Magiczny Kraków oraz profilu KRK.sport na Facebooku.

   2021-02-14 16:20

   Przekaż nam 1% i buduj z nami Sukces!

   W tym roku istnieje możliwość wsparcia naszej Akademii i przekazania 1% podatku dla Football Success Academy!

   Zachęcamy wszystkich kibiców, rodziców i sympatyków do wsparcia naszych młodych zawodniczek w realizacji sportowych pasji i marzeń!

   Zebrane środki zostaną przeznaczone m.in. na: zakup sprzętu sportowego, wynajem obiektów sportowych czy dofinansowanie do obozów piłkarskich.

   Aby przekazać 1% dla Football Success Academy należy wpisać w odpowiednim formularzu(w PIT 37 poz. 138) nr KRS:

   0000270261

   oraz koniecznie Cel szczegółowy (w PIT 37 poz. 139):

   FSA KRAKÓW 10045


   Buduj z nami Sukces!

   Przekaż nam swój 1%, a my gwarantujemy, że wykorzystamy go najlepiej jak potrafimy!

   Dziękujemy!

   2020-09-18 11:02

   Nabór 2020-2021

   Nabór 2020/2021!

   Trwają nabory do Football Success Academy! :-)

   Dołącz do Akademii piłki nożnej dziewcząt i rozpocznij piłkarską przygodę z SUKCESEM! :-)

   Na zajęcia zapraszamy wszystkie dziewczynki już od 5 roku życia! :-)

   ⚽️⚽️⚽️ Szkolimy w każdej kategorii wiekowej
   ⚽️⚽️ Bawimy się trenując
   ⚽️ Rozwijamy i wychowujemy poprzez sport

   Nie czekaj i dołącz już dziś! :-)

   Rozpocznij z nami piłkarską przygodę i rozwiń swoje piłkarskie umiejętności!

   Bo SZKOLENIE ma ZNACZENIE :-)

   Gwarantujemy porządną dawkę piłkarskiego rzemiosła, dużo zabawy, garść niezapomnianych wrażeń oraz FSA!

   #fight #strength #ambition

   Nie wiesz gdzie? Celuj w SUKCES! :-)

   Nasze wychowanki to młodzieżowe Reprezentantki Polski oraz zawodniczki kadry wojewódzkiej! ????

   Oferujemy:

   ⚽️ wykwalifikowaną kadrę trenerską UEFA A,B
   ⚽️ profesjonalną bazę treningową
   ⚽️ treningi 2,3,4, razy w tygodniu
   ⚽️ profesjonalny sprzęt treningowy
   ⚽️ treningi motoryczne z trenerem przygotowania motorycznego
   ⚽️ treningi bramkarskie z trenerem bramkarek
   ⚽️ udział w meczach ligowych oraz turniejach
   ⚽️ opiekę fizjoterapeuty
   ⚽️ obozy sportowe oraz campy piłkarskie
   ⚽️ wsparcie mentorskie oraz edukacyjne

   Więcej:

   TEL. 509-253-477 lub 515-618-563
   E-mail: biuro@fsacademy.pl
   WWW: http://www.fsacademy.pl

    2020-09-07 10:26

    Wygrana Seniorek z Górnikiem!

    Wczoraj nasze Seniorki odniosły drugie zwycięstwo w lidze :-)
    Tym razem pokonały u siebie drużynę Górnika Wieliczka 3:0.

    Mecze z dobrze nam znaną drużyną z Wieliczki nigdy nie należały do łatwych. Tak samo było i tym razem, kiedy to drużyna Górnika postawiła nam trudne warunki do grania, szczególnie w pierwszej części spotkania.

    W pierwszej połowie nasze zawodniczki nie mogły wejść w odpowiedni rytm gry, co było spowodowane tym, że, Górnik bardzo dobrze i wysoko zamykał nasze strefy grania, będąc przez pierwsze 30 minut gry stroną przeważającą.

    Przekornie bardzo nam się to podobało, gdyż przyjechał rywal, który "chce grać w piłkę" :-) Nasza drużyna cierpliwie realizowała swój plan na pierwszą połowę, z każdą minutą popełniając coraz mniej błędów oraz próbując wyjść z kontrą po atakach zespołu z Wieliczki.

    Bardzo dobrze funkcjonował nasz blok defensywny, na czele z bramkarką Kingą Szczęsną, która sterowała poczynaniami naszych zawodniczek w defensywie. Dodatkowo Kinga obroniła kilka kluczowych piłek, po uderzeniach z półdystansu zawodniczek Górnika. Pierwsza odsłona meczu, mimo przewagi drużyny przyjezdnej, dzięki konsekwencji naszego zespołu, kończy się strzeleniem przez nasz zespół 2 bramek, choć mieliśmy też swoje okazje do podwyższenia wyniku.

    Druga połowa to dalej konsekwentne realizowanie zadań taktycznych, ale już w innym, nieco "przemeblowanym" składzie. Dużo spokoju w rozgrywaniu piłki dała nam wprowadzona do gry, a powracająca po rocznym wypożyczeniu do Respektu Myślenice, Lena Mucha, która wraz z Zosią Poradą opanowały środek pola. Na duże wyróżnienie zasługuje Żaneta Zeman, która była wszędzie tam gdzie powinna być: w defensywie oraz ofensywie.

    Nasze wahadłowe zrobiły dziś bardzo dużo dla zespołu. Ich szybkość i precyzja pozwoliła na zdobywanie naszym napastniczkom goli. Wielkie brawa należą się M.Zdebskiej, G.Jaworskiej, O.Pieronkiewicz oraz N.Palkiewicz, które napędzały nasze ataki i w drugiej połowie po jednym z takich ataków zdobywamy bramkę na 3:0, kończąc tym wynikiem spotkanie. Duże brawa należą się również naszym napastniczkom: W.Janusik oraz I.Bihun, które oprócz strzelonych bramek wykonały dużą pracę przy otwieraniu naszych akcji ofensywnych.

    Zwycięstwo nie byłoby możliwe gdyby nie ciężka praca naszej defensywy: A.Palasz, M.Adamczyk, B.Sobczyk, D.Malada, M.Chmiel, G.Matuszczyk. Ta formacja już od jakiegoś czasu wykonuje na prawdę świetną pracę na treningach, co przynosi fajny efekt w spotkaniach o stawkę. Brawo Dziewczyny!

    Nie zapomnijmy również o naszej młodziutkiej Wiki Grysiak, dla której było to drugie spotkanie ligowe po rozpoczęciu przygody z piłką :-) Oby tak dalej!

    Brawo DRUŻYNA! ⚽️

    FSA Kraków - Górnik Wieliczka 3:0 (2:0)

    ⚽️⚽️ Janusik (43', 65')
    ⚽️ Bihun (41')

    Szczęsna - Palasz (60' Adamczyk), Chmiel, Zdebska, Malada (46' Mucha), Porada (75' Pieronkiewicz), Zeman, Sobczyk (46' Jaworska), Bihun (80' Grysiak), Palkiewicz (70' Matuszczyk), Janusik

     2020-08-30 22:55

     Debiut w Lidze Trampkarza

     Wczoraj po meczu Seniorek rozegraliśmy u siebie pierwszy mecz w ramach III Ligi Okręgowej Trampkarza :-)

     W tym sezonie w ramach dodatkowej gry szkoleniowej nasze Trampkarki oraz zawodniczki z rocznika 2008 i 2009 będą rywalizować w lidze z chłopcami.

     Co prawda gra w lidze z chłopcami to dla nas nie nowość, gdyż w poprzednich sezonach nasze piłkarki miały już okazję z sukcesami rywalizować z chłopcami, jednak w Lidze Trampkarza zadebiutowaliśmy po raz pierwszy :-)

     W pierwszym meczu u siebie nasze zawodniczki uległy piłkarzom Nadwiślanu Kraków 4:7, choć z pewnością wynik nie oddał obrazu gry w tym meczu, o czym mogli się przekonać licznie zgromadzeni na meczu kibice obydwu zespołów :-)

      2020-05-08 11:28

      Bezpieczny sport z Sukcesem!

      Jest nam miło poinformować, że w ramach działania Programu Wsparcia Doraźnego Organizacji Pozarządowych w Zakresie Przeciwdziałania Skutkom COVID-19 będziemy z pomocą Narodowego Instytutu Wolności realizować zadanie pt. "Bezpieczny sport z Sukcesem!"

      Zadanie realizowane będzie w terminie od 4 maja do 30 września i związane będzie z kontynuacją szkolenia dzieci i młodzieży w zakresie piłki nożnej dziewcząt w dobie obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa.

      Zadanie zostanie sfinansowane ze środków otrzymanych od NIW-CRSO w ramach Programu COVID-19.

       2019-06-23 14:40

       Orliczki FSA Mistrzem Małopolski!

       Fantastycznie spisały się Orliczki Football Success Academy w mijającym sezonie 2018/2019!

       Nasze najmłodsze zawodniczki wygrały rywalizacje w grupie złotej i okazały się najlepszą drużyną w Małopolsce! :-)

       Dziś podczas ostatniego turnieju mogliśmy zobaczyć 4 najlepsze zespoły w regionie, które za swoją piękną i ambitną walkę odebrały zasłużone medale! :-)

       Wicemistrzem Małopolski została Wisła Brzeźnica, zaś brązowe medale powędrowały do UKS 3 Staszkówka Jelna.
       Tuż za podium uplasowała się Prądniczanka Kraków.

       Brawo dla wszystkich drużyn! To była piękna sportowa rywalizacja w duchu fair-play :-)

       Wyniki dzisiejszych spotkań:

       FSA - UKS 3 Staszkówka Jelna 6:0
       ⚽⚽ Kościelniak
       ⚽ Tętnowska
       ⚽ Matuszczyk P.
       ⚽ Wojna

       Prądniczanka Kraków - Wisła Brzeźnica 0:3
       UKS 3 Staszkówka Jelna - Prądniczanka Kraków 2:0
       FSA - Wisła Brzeźnica 1:2
       ⚽ Mik

       FSA - Prądniczanka 10:0
       ⚽⚽⚽⚽ Król
       ⚽⚽ Matuszczyk P.
       ⚽ Wojna
       ⚽ Prochwicz
       ⚽ Wąs
       ⚽ Kościelniak

       Wisła Brzeźnica - UKS 3 Staszkówka Jelna 3:1

        2019-06-20 23:33

        Reprezentacja Polski U-15 gra w Portugalii

        Pozdrowienia od naszych zawodniczek Łucji Bochenek oraz Natalii Stadnik, które wraz z Trenerką Joanną Kubisiak przebywają obecnie w Portugalii na zgrupowaniu Reprezentacji Polski U-15 :-)

        Nasze 15-stki rozegrały w Lizbonie dwa mecze towarzyskie z Portugalią. We wtorek uległy Gospodyniom 2:0 a dziś 1:0.

        Brawo dla całej drużyny za bardzo ambitną walkę!

        Partnerzy

        Kontakt

        Football Success Academy - Akademia piłki nożnej dziewcząt w Krakowie

        Klub Sportowy
        Football Success Academy

        30-798 Kraków
        ul.Złocieniowa 38B/3

        NIP: 679 317 13 88
        REGON: 380627285
        Nr konta: 68 1750 0012 0000 0000 3995 8902
        Kontakt:
        kom.: 509 253 477
        kom.: 515 618 563
        biuro@fsacademy.pl

        Obiekty treningowe:

        COM COM ZONE
        Kraków Nowa Huta
        ul.Ptaszyckiego 6
        31-979 Kraków
        Wykonanie i hosting Robert Duszyk