2020-09-07 10:26

Wygrana Seniorek z Górnikiem!

Wczoraj nasze Seniorki odniosły drugie zwycięstwo w lidze :-)
Tym razem pokonały u siebie drużynę Górnika Wieliczka 3:0.

Mecze z dobrze nam znaną drużyną z Wieliczki nigdy nie należały do łatwych. Tak samo było i tym razem, kiedy to drużyna Górnika postawiła nam trudne warunki do grania, szczególnie w pierwszej części spotkania.

W pierwszej połowie nasze zawodniczki nie mogły wejść w odpowiedni rytm gry, co było spowodowane tym, że, Górnik bardzo dobrze i wysoko zamykał nasze strefy grania, będąc przez pierwsze 30 minut gry stroną przeważającą.

Przekornie bardzo nam się to podobało, gdyż przyjechał rywal, który "chce grać w piłkę" :-) Nasza drużyna cierpliwie realizowała swój plan na pierwszą połowę, z każdą minutą popełniając coraz mniej błędów oraz próbując wyjść z kontrą po atakach zespołu z Wieliczki.

Bardzo dobrze funkcjonował nasz blok defensywny, na czele z bramkarką Kingą Szczęsną, która sterowała poczynaniami naszych zawodniczek w defensywie. Dodatkowo Kinga obroniła kilka kluczowych piłek, po uderzeniach z półdystansu zawodniczek Górnika. Pierwsza odsłona meczu, mimo przewagi drużyny przyjezdnej, dzięki konsekwencji naszego zespołu, kończy się strzeleniem przez nasz zespół 2 bramek, choć mieliśmy też swoje okazje do podwyższenia wyniku.

Druga połowa to dalej konsekwentne realizowanie zadań taktycznych, ale już w innym, nieco "przemeblowanym" składzie. Dużo spokoju w rozgrywaniu piłki dała nam wprowadzona do gry, a powracająca po rocznym wypożyczeniu do Respektu Myślenice, Lena Mucha, która wraz z Zosią Poradą opanowały środek pola. Na duże wyróżnienie zasługuje Żaneta Zeman, która była wszędzie tam gdzie powinna być: w defensywie oraz ofensywie.

Nasze wahadłowe zrobiły dziś bardzo dużo dla zespołu. Ich szybkość i precyzja pozwoliła na zdobywanie naszym napastniczkom goli. Wielkie brawa należą się M.Zdebskiej, G.Jaworskiej, O.Pieronkiewicz oraz N.Palkiewicz, które napędzały nasze ataki i w drugiej połowie po jednym z takich ataków zdobywamy bramkę na 3:0, kończąc tym wynikiem spotkanie. Duże brawa należą się również naszym napastniczkom: W.Janusik oraz I.Bihun, które oprócz strzelonych bramek wykonały dużą pracę przy otwieraniu naszych akcji ofensywnych.

Zwycięstwo nie byłoby możliwe gdyby nie ciężka praca naszej defensywy: A.Palasz, M.Adamczyk, B.Sobczyk, D.Malada, M.Chmiel, G.Matuszczyk. Ta formacja już od jakiegoś czasu wykonuje na prawdę świetną pracę na treningach, co przynosi fajny efekt w spotkaniach o stawkę. Brawo Dziewczyny!

Nie zapomnijmy również o naszej młodziutkiej Wiki Grysiak, dla której było to drugie spotkanie ligowe po rozpoczęciu przygody z piłką :-) Oby tak dalej!