Championship
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Duis tincidunt, dui nec consequat vulputate.
Join The Club
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur

  Follow Us
  TELEFON: 509-253-477 lub 515-618-563
  OBSERWUJ NAS:
  • English
  • Українська
  Top
   

  Kodeks rodzica

  Kodeks Rodzica to wypracowany na przestrzeni lat doświadczeń w pracy trenerskiej zestaw standardów i postępować na linii: TRENER – DZIECKO – RODZIC.

  Pozwoli on na staje się najlepszą wersją Rodzica SPORTOWCA oraz pomoże dziecku rozwijać swoje pasje w jak najlepszej atmosferze, bez presji i zbędnych emocji.

  Rodzicu! Pozwól swojemu dziecku rozwinąć skrzydła i dzięki Trenerom dać mu radość z realizacji swoich pasji i marzeń.

  KODEKS SPORTOWEGO RODZICA:

  1. Zaufaj Trenerowi. Nie podważaj jego autorytetu i nie wtrącaj się w system szkolenia Akademii. Trenerzy to pasjonaci sportu i wykwalifikowani w tym temacie specjaliści, dobrze więc wiedzą, co mają robić, aby dziecko stale podnosiło swoje umiejętności.
  2. Nie próbuj kosztem dziecka realizować swoich niespełnionych marzeń i ambicji. Daj dziecku swobodę wyboru. Pozwól mu się z niego cieszyć.
  3. Nigdy nie strofuj, nie zawstydzaj swojego dziecka komentując jego występ na treningu, meczu czy innym wydarzeniu. Nie porównuj dziecka do innych zawodniczek. Nie śmiej się z porażki. To bardzo ważne elementy procesu szkolenia. Porażki uczą szacunku i pokory. Traktuj je jako nieodzowny element w kształtowaniu charakteru Twojego dziecka. 
  4. Nie wywieraj presji na dziecku. Powodem, dla którego uprawia piłkę nożną jest przede wszystkim zabawa i radość z gry.
  5. Zachęcaj i pomagaj dziecku w chwilach zwątpienia. Przegrany mecz, odrobina lenistwa czy drobna kontuzja mogą zdarzyć się zawsze. Wspieraj i motywuj dziecko do pracy. Wykazuj zainteresowanie. Daj poczuć dziecku, że podzielasz jego pasje.
  6. Kibicuj dziecku podczas meczu głośnym dopingiem, a nie krzykiem przy linii autowej. Twoje dziecko potrzebuje wsparcia w postaci dopingu, nie krzyku.
  7. Poświęcaj dziecku dodatkowy czas. Daj mu przestrzeń do rozwijania swojej pasji również poza Klubem. Spędzaj z nim aktywnie czas, rozmawiaj na temat jego pasji, bądź najlepszym sportowym PRZYJACIELEM – RODZICEM.
  8. Nie kreuj na siłę swojego dziecka na Mistrza. Przeciążenie psychiczne lub fizyczne to najszybsza droga do wypalenia i utraty radości z gry. 
  9. Nie wyręczaj dziecka we wszystkim. Pozwól mu uczyć się samodzielności czy to w podejmowaniu decyzji czy w przygotowywaniu torby na trening czy jej noszenia. 
  10. Jeśli masz jakieś pytania czy wątpliwości porozmawiaj z Trenerem. Poruszaj z nim tematy wychowawcze i wpływające na funkcjonowanie dziecka w grupie. Nie podejmuj tematów dotyczących powołań na mecz, ustawienia czy taktyki.To rola trenera. On wie co robi.